علائم بارداری
۲۲ مورد برای تشخیص علائم اولیه بارداری از علائم سندرم قبل از قاعدگی (پریود)

۲۲ مورد برای تشخیص علائم اولیه بارداری از علائم سندرم قبل از قاعدگی (پریود)

سندرم قبل از قاعدگی (PMS) مجموعه‌ای از علائم جسمی و روحی رو در بر می‌گیره که چند روز تا چند هفته قبل از پریود شما اتفاق می‌افته. از طرف دیگه، علائم اولیه بارداری (علائم لانه گزینی) به دلیل لانه گزینی و چسبیدن تخمک بارور شده به دیواره رحم شما ظاهر می‌شن که به معنای باردار شدن شماست. هم سندرم قبل از قاعدگی (پریود) و هم لانه گزینی می‌تونن تقریباً تو زمان یکسانی تو سیکل قاعدگی (پریود) شما اتفاق بیفتن که همین موضوع تشخیص تفاوت اون‌ها رو خیلی سخت می‌کنه. ولی، اگه خوب توجه کنین تفاوت‌هایی بین علایم اولیه بارداری و علایم سندرم قبل از قاعدگی (پریود) وجود داره.

نکته‌ی مهم:

 

 • این مطلب هنوز به‌طور کامل آماده نشده است و چیزی که می‌بینید نسخه‌ی اولیه‌ای از آن است.
 • مطالبی که حداقل ۱۰ نفر آن را لایک کنند، در اولویت قرار می‌گیرند.
 • اگر می‌خواهید هر چه سریع‌تر نسخه‌ی کامل‌شده‌ی این مطلب را بخوانید، می‌توانید با لایک کردن دکمه‌ی زیر ما را باخبر کنید:

 

بخش اول: توجه به علائم اولیه بارداری و لانه گزینی

۱. حواستون به لکه بینی باشه.

اگر شما به پریود خود داشته باشد، لکه بینی لانه گزینی ممکن است علائم اولیه بارداری. به طور معمول، این لکه بینی مانند پریود منظم نخواهد بود; شما فقط باید خونریزی نور. آن از نزدیک چند اولین روز دوره خود را شبیه ممکن است.

۲. حواستون به دل درد و شکم درد باشه.

دل درد یا شکم درد با علائم اولیه بارداری رخ می دهد. در حالی که شما به احتمال زیاد احساس گرفتگی در پریود خود را آنها درست قبل از دوره خود را به رخ می دهد و یک نشانه مشترک از PMS. درد چشمی شبیه به دل درد های قاعدگی (پریود). [۲]
 • توجه به سنگین چگونه شکم درد هستند. اگر آنها به خصوص دردناک، شما باید پزشک تماس بگیرید. اگر آنها به یک طرف در بدن شما منتقل می شوند بیش از, نیز, شما همچنین باید تماس بگیرید. هر دو از این می تواند نشانه یک مشکل.

۳. توجه کنین که بیش‌تر از قبل ادرار می‌کنین یا نه.

یک نشانه است که خود را بارور شده تخمک علائم اولیه بارداری است این است که شما نیاز به ادرار بیشتر، برای برخی از مردم است. [۴] شما به بیشتر از هورمون گنادوتروپین جفتی، باید افزایش جریان خون چقدر دارید نزدیک مثانه خود را که شما به ادرار کردن بیشتر می شود.

۴. حواستون به احساس سرگیجه باشه.

اگر شما باردار هستید، شما به احتمال زیاد به دلیل تغییرات هورمونی دهید دچار سرگیجه و یا سرگیجه، احساس ممکن است. با این حال، برخی از پزشکان فکر می کنم دلیل این علائم اولیه بارداری است که بدن شما ایجاد شده است بیشتر خون را برای کودک این علامت نیز می تواند باشد.

۵. ببینین که احساس گرسنگی بیش‌تری دارین یا نه.

گاهی اوقات، حتی در علائم اولیه بارداری، شما ممکن است شروع به احساس گرسنگی بیش از حد نرمال. اگر علامت بیش از روز یا دو روز، آن می تواند نشانه خود را بارور شده تخمک لانه گزینی است.

۶. حواستون به حالت تهوع و استفراغ باشه.

صبح بیماری اسم بی مسمی است; حالت تهوع و استفراغ رخ می دهد هر زمان روز زمانی که شما حامله هستید. این علائم اولیه بارداری در اوایل از ۲ هفته پس از باردار شدن شما اتفاق می افتد.

۷. حواستون باشه که آیا یه دفعه از غذا یا بوی خاصی بدتون میاد یا نه.

یک علائم اولیه بارداری گریزی ناگهانی به برخی مواد غذایی خاص است و بوی. حتی اگر بوی یا غذا بودند چیزی شما دوست داشتم قبل از این علامت می تواند صبحگاهی، را آغاز کند.

۸. حواستون به مشکل در تنفس باشه.

این علائم اولیه بارداری معمولا در اوایل حاملگی و در اواخر حاملگی اتفاق می افتد. شما از نفس راحت تر احساس ممکن است. بدون توجه به زمانی که شما آن را احساس, شما قطعا به دکتر خود درباره آن باید صحبت کنید.

۹. حواستون به ایجاد مزه فلز یا طعم فلز تو دهانتون باشه.

برخی از زنان ممکن است طعم فلزی در دهان خود را بلافاصله پس از حامله شدن علائم اولیه بارداری. این علامت مربوط به سندرم قبل از قاعدگی است.

بخش دوم: درک علائم سندرم قبل از قاعدگی (پریود)

۱. حواستون به پشت درد یا کمر درد باشه.

شما قطعا می توانید و احتمال پشت درد در بارداری داشته باشد. اگر شما در حال تلاش برای افتراق بین اوایل حاملگی و PMS پشت درد در اوایل بیشتر علائم سندرم قبل از قاعدگی PMS حال.

۲. به وضعیت روحی و عاطفی خودتون توجه کنین.

اگرچه بارداری و سندرم قبل از قاعدگی می تواند باعث نوسانات خلقی، سندرم قبل از قاعدگی بیشتر احتمال دارد به با افسردگی همراه است. اگر شما احساس افسرده تا حدودی، که می تواند نشانه شما را کاشته ام.

۳. حواستون به نفخ کردن باشه.

هر چند شما می توانید در ابتدای بارداری پف کرده احساس، این علائم سندرم قبل از قاعدگی بیشتر با PMS همراه است. معده شما ممکن است احساس فوق العاده تنگ با این علامت.

۴. حواستون به موعد پریودتون باشه.

در حالی که این مرحله به نظر می رسد آشکار ممکن است، یکی از مهم ترین نشانه هایی هستیم که شما باردار است. [۱۵] سعی کنید به پیگیری هنگامی که شما به دوره های خود را با علامت گذاری آنها را در تقویم شما می دانید وقتی که یکی می شود باید تا آمدن. به این ترتیب شما می دانم اگر شما یکی را رد کرده اید علائم سندرم قبل از قاعدگی شما ممکن است باردار.

۵. انجام یه تست بارداری خانگی رو مدنظر قرار بدین تا یه جواب قطعی بگیرین.

موثر ترین روش می دانم اگر شما حامله هستید و یا به سادگی در حال تجربه PMS انجام تست حاملگی خانگی است. این کیت ها به راحتی در دسترس در داروخانه و با آسان به دنبال دستورالعمل. [۱۶]
 • شما می توانید تست حاملگی چند روز قبل از شما به طور معمول دوره خود و یا زمانی که شما در حال تلاش برای تصمیم گیری که آیا شما دچار علائم سندرم قبل از قاعدگی یا علائم چشمی. برخی از تست های بارداری ادعا می کنند آنها که زود می توان دقیق. با این حال، انتظار برای نتیجه قطعی تر تا یک هفته بعد از شما به طور معمول دوره خود را داشته باشد. [۱۷]
 • بیشترین بار آزمایش خون هورمون تنها چند روز قبل از تست بارداری خانگی اولیه را تشخیص دهد. به عنوان بیمه خود را که قرار است درخواست آزمایش خون فقط برای کنجکاوی.

بخش سوم: تشخیص علائم مشابه سندرم قبل از قاعدگی (پریود) و علائم اولیه بارداری

۱. تفاوت بین خونریزی ناشی از لانه گزینی و بارداری و خونریزی ناشی از پریود رو بدونین.

می دانید چه پریود عادی خود را مانند است. شما می دانید چه انتظار از پریود خود را چه سنگین و یا سبک. خونریزی لانه گزینی چون شما پوشش کامل خود رحم ریختن است علاوه بر آن معمولا تا زمانی که پریود خود را نمی خواهد آخرین سبک تر از پریود خود را از هر چند, باید. به طور معمول لکه بینی لانه گزینی را قبل از دوره مورد انتظار رخ می دهد. [۱۹] شما فقط باید ببینید چند لکه خون به همراه آن خواهد بود رنگ معمولا صورتی یا قهوه ای به قرمز روشن پریود خون روشن تر.

۲. به دمدمی مزاج شدن توجه کنین.

وقتی که شما علائم سندرم قبل از قاعدگی، شما ممکن است نوسانات خلقی اما علائم اولیه بارداری هم. [۲۱] در هر دو مورد دمدمی مزاج به علت تغییرات هورمونی است.

۳. حواستون به ایجاد تغییرات تو سینه هاتون باشه.

چون هر دو علائم سندرم قبل از قاعدگی  علائم اولیه بارداری تغییر تعادل هورمونی در بدن شما، هر دو سینه خود را احساس متورم یا کمی دردناک می توانید. آنها ممکن است احساس کمی بیشتر کامل است اگر شما حامله هستید.

۴. حواستون به احساس خستگی باشه.

هر دو علائم سندرم قبل از قاعدگی و علائم اولیه بارداری می تواند باعث به شما احساس فوق العاده خسته. هنگامی که شما باردار شدن، شما این علامت اوایل هفته, به احتمال زیاد به دلیل جذب در پروژسترون می تواند احساس. [۲۵] با این حال، سندرم قبل از قاعدگی نیز احساس خسته، می توانید هم به احتمال زیاد به علت تغییرات هورمونی.

۵. حواستون به سردرد ها باشه.

تغییرات هورمونی نیز می تواند سردرد شود. بنابراین، آنها هر دو در اوایل دوران بارداری [۲۷] و هنگامی که شما به علائم سندرم قبل از قاعدگی کردید، ممکن است.

۶. حواستون به ویار و هوس‌های غذایی باشه.

ویار یا هوس در طول علائم سندرم قبل از قاعدگی محصول می توانید. [۲۹] به همین ترتیب، آنها نیز در اوایل دوران بارداری ظاهر می شود. گاهی اوقات ویار یا هوس بارداری می شود بیگانه اما نه همیشه.

۷. حواستون به تغییرات ایجاد شده تو دستگاه گوارش خودتون باشه.

سندرم قبل از قاعدگی شما یا یبوست و یا اسهال به علت تغییرات هورمونی می دهد. [۳۱] بارداری مشابه، اگر آن را به احتمال زیاد به شما می دهد یبوست است. همچنین، علائم شدید در بارداری های بعدی است.

۸. حواستون باشه که این علائم کی ظاهر می‌شن.

معمولاً علائم سندرم قبل از قاعدگی به ۲ هفته قبل از شروع پریود شما رخ خواهد داد. [۳۳] آنها معمولا در عرض چند روز پس از شروع پریود خود را ناپدید می شوند. [۳۴] پیوند نشانه ها و علائم اولیه بارداری به طور کلی در حدود همان زمان رخ می دهد; آن در همان نقطه در چرخه که شما یا پروتز و یا ریختن دیواره رحم خود را و شروع دوره خود را است.
منبع: +
این نوشته را به اشتراک بگذارید

نوشته‌هی مرتبط

۷ دیدگاه

 1. زهرا انصاری

  ۷ شهریور ۱۳۹۵ در ۴:۳۳ ب٫ظ

  ممنونم مطالب مفیدی بود.

  پاسخ

 2. naarmi

  ۲۳ آذر ۱۳۹۵ در ۳:۱۲ ب٫ظ

  تمام نکاتی که ذکر شدن یه لایک بزرگ دارن عاااااالی

  پاسخ

 3. سارا

  ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ در ۲:۰۶ ق٫ظ

  مطالب خلاصه و مفید بودن..مچکرم

  پاسخ

 4. لیا

  ۲۲ دی ۱۳۹۶ در ۱:۰۸ ق٫ظ

  خیلی مختصر و مفید بود خیلی لطف کردین

  پاسخ

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.کادرهای الزامی نشانه‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یک =

پادکست‌های نی‌نی‌کست را به رایگان گوش کنید

پاسخ همه‌ی سوالات خودتان در مورد بارداری و بچه‌داری را به‌صورت متنی و فایل صوتی بگیرید


اپلیکیشن نی نی سو

درباره‌ی نغمه گل‌پور


سلام من نغمه هستم. یکی از سخت‌ترین بچه‌های دنیا رو به دنیا آوردم و بزرگ کردم و البته خیلی دوسش دارم. اسم پسرم فرزامه که ۹ سالشه و واسه خودش یه زبون باز اساسیه. از اونجایی که می‌دونم تصمیم به بارداری و بچه دار شدن یکی از مهمترین تصمیمات زندگی هر زنیه تصمیم گرفتم تو این وبلاگ مطالبی رو بنویسم که سختی این مسیر رو کم و لذتش رو زیادتر کنه. احساس «مادری» باید شادترین تجربه‌ی هرکسی باشه که اون رو تجربه می‌کنه اما خیلی وقت‌ها مشکلات این مسیر، تلخی اون رو بیش‌تر از شادیش می‌کنه. پس با من تو این مسیر همراه باشین.